facebook

Powołanie na świat nowego życia to niezaprzeczalny cud! Nie bez powodu okres ciąży zwany jest powszechnie stanem błogosławionym. Chociaż towarzyszące kobiecie w tym czasie dolegliwości mogłyby temu przeczyć, w głębi serca każda kobieta czuje wówczas, że w jej ciele dokonuje się coś niezwykłego.

Zmiany te jednak nie dotyczą wyłącznie ciała, ale mają miejsce na każdym poziomie jej istnienia. Nie zawsze natomiast należą one do najłatwiejszych. Obok, zdawałoby się, niekwestionowanej radości nierzadko pojawiają się także lęk przed zmianami, obawy o przyszłość, strach przed nową rolą, wątpliwość we własne możliwości, potrzeba większego niż dotychczas wsparcia ze strony otoczenia.

ciąża

Oto kilka wskazówek, jak zadbać o swoje ciało, umysł i ducha (CUD), by w pełni cieszyć się tym wyjątkowym czasem przemian.

CIAŁO:
1. Traktuj swoje ciało z niebywałą do tej pory troską ? stało się ono świątynią nowego życia.
2. Wsłuchuj się w jego potrzeby, zaufaj jego mądrości. Zmęczenie oraz senność mogą sugerować zmianę dotychczasowego trybu życia.
3. Wykorzystaj ten czas jako motywację do wprowadzenia zdrowych nawyków, jeśli do tej pory nie udało Ci się tego zrobić.
4. Znajdź czas na codzienny rytuał pielęgnacji, który wzmocni Twoją skórę, ale również świadomość własnego ciała.
5. Zwolnij tempo życia, Twoje ciało wymaga teraz kierowania swojej energii do wewnątrz. Nie trać jej niepotrzebnie na sprawy małej wagi.
6. Nie bierz na siebie zbyt wielu zadań. Nie bój się prosić innych o pomoc w codziennych obowiązkach.
7. Nie myśl negatywnie o zmieniającym się wyglądzie Twojego ciała. Bądź z niego dumna ? wykonuje ono teraz fantastyczną pracę.

UMYSŁ:
1. Zaakceptuj pojawiające się myśli i emocje, również te negatywne. Nie nadawaj im mocy poprzez walkę z nimi. Przyjdzie czas, że odejdą.
2. Jeśli potrzebujesz, płacz. Wyrzuć z siebie niepożądane emocje, zamiast je kumulować.
3. Miej ufność, że wszystko, co zdarza się w Twoim życiu przychodzi w najlepszym dla Ciebie momencie, adekwatnie do Twojej gotowości na to.
4. Nie analizuj wszystkiego, nie próbuj na siłę przewidzieć, zrozumieć i kontrolować. Budzi to często niepotrzebne frustracje.
5. Masz niebywałą okazję nabrać dystansu do świata i ludzi, większość dotychczasowych problemów wydaje się być w tym momencie nieistotna.
6. Żyj uważnie, bądź tu i teraz, by nie przegapić tego niepowtarzalnego okresu jakim jest ciąża.
7. Uwierz, że poradzisz sobie w nowej roli. Budząca się w Tobie miłość pokona wszelkie trudności.

DUSZA:
1. Nie bój się pojawiających się myśli o sens, czy hierarchię wartości Twojego życia ? to naturalne, gdy zmieniają się priorytety ? nie szukaj jednak na siłę odpowiedzi, ona przyjdzie prędzej, czy później.
2. Poczuj całą sobą wspaniałość i mistycyzm przemian w Tobie zachodzących. Pozwól sobie na zachwyt, karm siebie pozytywnymi wyobrażeniami.
3. Traktuj czas ciąży jako okazję do lepszego poznania siebie i swoich potrzeb.
4. Otwórz się na wszechobecną miłość, dojrzewające w Tobie dziecko jest jej najlepszym przejawem.
5. Szukaj w ciągu dnia okazji do wyciszenia myśli, by dostroić się do subtelnych tonów, budzącego się w Tobie życia.
6. Jak najczęściej przebywaj w otoczeniu pięknej przyrody, to przyniesie Ci spokój i poczucie harmonii.
7. Znajdź w ciągu dnia czas, by świadomością przeniknąć w głąb Twojego ciała i zjednoczyć się na poziomie energetycznym z Twoim maleństwem. W tym celu jedną dłonią dotknij brzucha, a drugą okolicy własnego serca. Poczuj błogość i radość, która wypełnia całe Twoje istnienie.

CIAŁO, UMYSŁ, DUSZA W CIĄŻY - CZAS PRZEMIAN

Powołanie na świat nowego życia to niezaprzeczalny cud! Nie bez powodu okres ciąży zwany jest powszechnie stanem błogosławionym. Chociaż towarzyszące kobiecie w tym czasie dolegliwości mogłyby temu przeczyć, w…

czytaj więcej

ZAAKCEPTUJ SIEBIE, BO AKCEPTACJA MUSI POCHODZIĆ Z WEWNĄTRZ

Trudno nam się przyznać, zwłaszcza przed samym sobą, iż większość naszych życiowych wyborów, podjętych decyzji i działań kierowana była, jest i nie raz jeszcze będzie przez jedną na ogół potrzebę. Potrzebę byci…

czytaj więcej

RODZAJE OŚRODKÓW SPA & WELLNESS

Day Spa, Fitness Spa, Resort Spa, Medi Spa, a może podróż statkiem? Dla tych, którzy błądzą wśród licznych ofert ze słowem SPA w tle, próbując znaleźć coś dla siebie, przybliżam krótko charakter poszczególnych…

czytaj więcej

DAJ SIĘ DOTKNĄĆ - JAKIE ZNACZENIE MA DOTYK?

Dotyk. Wypowiedz proszę na głos to słowo i zatrzymaj przy nim swoją uwagę na kilka chwil? Zauważ, jakie przychodzą Ci na myśl skojarzenia. Jakie wyobrażenia temu towarzyszą. Jakie odczucia i emocje budzi on…

czytaj więcej

AROMATERAPIA DLA URODY I DOBREGO SAMOPOCZUCIA

Aromaterapia jest metodą terapii z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe - płuca (wąchanie, wdychanie, inhalacje) i poprzez skórę (masaż, kąpiel lub k…

czytaj więcej

Z MIŁOŚCI DO CZEKOLADY - ZABIEGI CZEKOLADOWE

Któż nie kocha królowej słodkości, jaką z pewnością jest czekolada?!. Swoim smakiem i zapachem kusi i? zniewala. Trudno się jej oprzeć, zwłaszcza, że w swoim składzie zawiera fenyloetyloaminę, czyli neuroprzeka…

czytaj więcej

ROŚLINY ZIELNE W ODNOWIE BIOLOGICZNEJ

Rośliny zielne stanowią niewątpliwe bogactwo rozmaitych substancji aktywnych, których pozytywny wpływ na organizm człowieka doceniany był przez wszystkie wieki jego istnienia. Niemal nieprzerwanie, aż po dzień…

czytaj więcej

JAK ROZPOZNAĆ PRZYCZYNY NADWAGI U KLIENTA?

Dobór odpowiedniej procedury zabiegowej zależy przede wszystkim od właściwie przeprowadzonej diagnozy. Dotyczy to zarówno zabiegów na twarz, jak również na ciało np. zabiegów wspomagających odchudzanie. Jej ist…

czytaj więcej